Zde nám můžete zanechat vzkaz. Děkujeme.

Komentáře  

# Zdenek 2017-11-04 18:47
Ahoj všem přátelům berňáků.
Jak napsala Verča: Máme doma Argu. Jen to trošku doplním: je to hyperaktivní divočina s neutuchající energií a velkou kapacitou v hlavě. Běžně zvládá cviky co cvičí pejsci o rok či 2 starší. A ještě u toho stíhá sledovat, co se kde děje. Jsme šťastni, že ji máme. Na cvičáku má Arga ráda velké černé psy. Devastuje dva 3 leté dobrmany (Roník a Vitoušek). S nimi si opravdu vyhraje. Oni ji milují a vše ji dovolí, opravdu vše. Arga jim to oplácí maximálním nasazením a neustálým dorážením a okusováním. Je šťastná i s rotvalery nebo s dalšími pejsky, ale musí být velcí. Kamarádí například s 50kilovou dogou, té je také půl roku. Na přelomu září a října jsme byli s oběma našima pejskama na Šumavě na soustředění záchranářských psů na výcvikové základně Spáleniště (bývalá pohraniční rota 3 km od Rakouska). Původně jela Arga na kouknutí. Nakonec cvičila celý a plný týdenní program (samozřejmě mírně uzpůsobený), včetně nočních cvičení v lese. A podala perfektní výkony. Všichni žasli a taky trošku záviděli. Velmi zkušená chovatelka to vyjádřila: Alespoň jednou za život bych chtěla takové štěně. A pořád se zlepšuje. Všichni žasnou a pomáhají a radí, aby byla jěště lepší. Také chci poděkovat chovatelům Z Argody. To co pro štěňátka udělali v prvních týdnech jejich života bylo něco úžasného a nenahraditelného. Verča již o tom psala. Jen doplním, že to, jak rozjeli všechny stránky štěněte, nevyjímaje mozkovou činnost, která je pro každého nejen pracovního psa velmi důležitá, to je senzační. V kombinaci s genofondem = špica pejsek. Musely to být pro ně strašné dva měsíce, ale výsledek stojí za to. Máme ještě 7,5 roku psa Mia (také berňačka), z ní je adoptivní matka a hlídá si Argu jako oko v hlavě. Měli jsme strach, ale roli matky Mia přijala za pár hodin a vše proběhlo hladce. Mia omládla vedle Argy a učí se štěněcí neposednosti. Kolikrát již ani nevím, která je vlastně vůdce naší malé smečky. Pokud jsou chvilku samotné (třeba při očkování), tak obě smutní. Hodně k sobě přilnuly. Arga má špičkový základ a teď je již jen na ní a možná i trošku na nás, kam až to dotáhne. Hlavně aby byla zdravá a pak bude vše. Děkujeme. Zdenek s rodinou a Mia
# Verča 2017-10-17 18:52
Máme to potěšení mít doma Argu Z Argody a musím říct, že chovatelé dělají úžasnou práci. Nové rodiny pro jejich psí miminka vybírají podle povahy štěněte a budoucích majitelů. Díky tomu jsme dostali fenku, která k nám nejen svou povahou, ale i energií skvěle pasuje. Už od prvních dnů bylo jasné, že naše Arga má na berňáka velmi vysoký level energie, a proto chovatelé vybírali pečlivě rodinu, která jí dá to, co potřebuje. My jsme naopak hledali aktivního pejska, kterého by bavila záchranářská práce, která je nejen fyzicky, ale i psychicky náročná. Hned jak jsme Argu uviděli, bylo nám jasné, že to je štěně právě pro nás. Od prvního dne s námi chovatelé sdíleli fotky a pokroky štěňátek. O pejsky bylo s láskou pečováno, ke každému přistupovali individuálně. Od prvních krůčků se štěňata socializovala, dokonce se účastnila canisterapeutie v mateřských školkách. Proto není divu, že jsme si domů vezli veselou, přátelskou fenečku. Arga bude mít brzy půl roku a již dnes můžeme říci, že je nadanou záchranářkou. Její povaha a energie je jako zrozená pro práci v náročném terénu a my jsme šťastní, že nám byla svěřena právě ona.
Děkujeme chovatelům za všechno, Verča, Arga a rodina
# Zdenek 2017-10-11 17:51
Ahoj Lucko a Jarku, můžete mi prosím poradit? Arrow mi už několikrát udělal na procházce to, že jsem ho přivolal on se jen podíval, otočil se a šel si za svým. Manželce to udělal také, dokonce od ní začal utíkat pryč jakoby se vydal domů.
Moc vás zdravím Zdenek
# Chs z Argody 2017-10-11 20:14
Ahoj,
určitě ano ! Zítra jak budeš moct tak zavolej. Poradíme a když to nepomůže tak se sejdeme a potrénujme.
Zdravíme Jara a Luca
# Mirka 2017-08-13 12:17
Děkujeme Lucii a Jardovi že si vybrali naši rodinu a my jsme si mohli odvézt psa Arrow k nám. Mají velmi profesionální přístup k chovu i péči o své psy. Již od narození štěňátek nás pokaždé ochotně informovali jak pejsci prospívají a vždy nám trpělivě odpovídali na naše dotazy. CHS z Argody je naší novou rodinou kterou můžeme všem doporučit.
Mirka a Zdenek